Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Surlu aileler için yapılan konutlar hızla yükseliyor

Kentte toplam 5 bin 637 konut yapılacakken, kaba inşaatı tamamlanan 320 konut Mayıs ayında hak sahiplerine verilecek. Sur’da Koruma Amaçlı İmar Planı’na uygun olarak yapılan 44 konutun inşaatı ise sürüyor.

Adını, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan ve etrafını çevreleyen binlerce yıllık surlardan alan Sur ilçesinde, 2015-2016 yıllarında yaşanan terör olaylarında evleri yıkılan vatandaşlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde TOKİ tarafından yapılan konutların inşası tüm hızıyla sürüyor. Sur ile Kayapınar’ın Çölgüzeli ve Yenişehir’in Üçkuyular mevkilerinde 5 bin 637 konut yapılıyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak yapılan konutların belirlenen tarihlerde tamamlanması için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Üçkuyular’da kaba inşaatı tamamlanan 320 konutun, Mayıs ayında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Sur’da Koruma Amaçlı İmar Planı’na uygun olarak yapılan 44 konutun inşası ise sürüyor. Hasırlı Mahallesi’nde 13 bin metrekarelik alanda inşa edilen geleneksel Diyarbakır evlerinin yapımının yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan ASDEP, Diyarbakır’da girilmedik ev bırakmayacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir