Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

NishLondon ve NishDublin Antalya Rotary’de görücüye çıktı

Uzun yıllardır Kaleiçi Rotary Kulübü’nün sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirdiği YÖTGEF organizasyonu bu yılda büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Üniversite adayı binlerce öğrencinin ağırlandığı fuarda katılımcı üniversitelerde bölümlerini tanıttılar.

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Yüksek Öğretim ve Tanıtım Günlerine ülke genelinde 49 üniversite katıldı. NishLondon ve NishDublin ile anavatanında dil imkanı sunan Nişantaşı Üniversitesi turizm cenneti Antalyalı öğrencilerin ilgisini çekti. 

Amacımız gençlerin doğru meslek seçimine katkı sağlamak

Gerçekleştirdikleri fuarın amacının üniversiteye hazırlanan gençlerin doğru meslek seçimine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Kaleiçi Rotary Kulübü Dönem Başkanı Bilal Kalaycı fuarla ilgili şöyle konuştu: “Düzenlediğimiz fuarın amacı üniversiteye hazırlanan gençlere doğru meslek seçiminde yol göstermektir. Milli Eğitimden aldığımız destekle düzenlediğimiz eğitim fuarında çok değerli rektör, akademisyen, öğretim görevlileri geleceğe ışık tutacak meslek ve eğitim konularında konferanslar verdiler. Öğrenciler üniversiteler ile ilgi her türlü bilgiyi birebir ilgili kurumun temsilcileri, öğrencileri ve hocaları ile görüşerek aldılar.”

Yabancı dil bölümlerine ve yurtdışı bağlantılı üniversitelere yoğun ilgi var

Turizm cenneti Antalya’da yabancı dil bölümlerine ve yurtdışı bağlantılı üniversitelere yoğun bir ilgi olduğunu anlatan Nişantaşı Üniversitesi Fuarlar Koordinatörü Hatice Karataş, NishLondon ve NishDublin’e ilginin yüksek olduğunu söyledi. Dünyanın dört bir tarafından Antalya’ya turist geldiğini belirten Karataş; ”Antalya uluslararası bir platform. Her yıl birçok ülkeden milyonlarca turist ilimizi ziyaret ediyor. Antalya’da yaşayan gençler yaşadıkları ilin bir dünya şehri olduğunun bilincindeler. Bu sebeple de İngilizceyi en iyi şeklide bilmeleri gerektiğinin farkındalar ”dedi.

Nişantaşı Üniversitesi olarak öğrencilerine NishLondon ve NishDublin imkanlarıyla ‘iyi İngilizce’ öğrenme fırsatı sunduklarını ifade eden Hatice Karataş, “Londra Dil Uygulama Merkezimizde ilk grup öğrencilerimiz dil eğitimlerini sürdürüyorlar. Diğer grup öğrencilerimiz önümüzdeki haftalarda Londra’ya gitmeye başlayacaklar. Mayıs ayı itibariyle de Dublin’deki Dil Uygulama Merkezimize öğrenci gruplarımız gidecekler. Yabancı dil anavatanında öğrenilir sloganıyla öğrencilerimize ‘iyi İngilizce’ imkanı sunmaktayız” dedi.

Bir önceki yazımız olan AÖL sınav sonuçları MEB öğrenme ekranı 2017 başlıklı makalemizde 2017 aöl sonuçları, aöl ve AÖL sınav sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri