Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kulp’ta fideler satışa sunuldu

Kulp’ta ilkbaharın gelmesi ile birlikte özellikle çiftçilerin ürün tohumları atma ve fide yetiştirme telaşı da başladı. Köylüler geçimlerini sağlamak için sera şeklinde örtü altına atılan tohumlar, bin bir zahmet ile yetiştirilen domates, biber, patlıcan, salatalık gibi birçok sebze tohumu soğuk hava koşullarına rağmen fide olarak yetiştirilip, Kulp ilçesi merkez yeni mahallesi ve merkez eski mahallesinde belirli noktalarda kaldırımlarda satışa sunuldu. Geçen yıla oranla fiyatı neredeyse aynı olan fideler vatandaşlar tarafından da büyük bir ilgi gördü

Fide yetiştiricisi Mahmut Narin, yerli fidelere rağbetin olduğunu dile getirerek, Kendi yetiştirdiğimiz fidelerle aile geçimimizi sağlıyoruz. Fide demetini 2 TL civarında satıyoruz, birçok sebze fidesini yetiştirerek, İlçe merkezinin değişik noktalarında satmaya başlıyoruz. Bu yıl yağışlar nedeniyle fideler pazara geç getirdik. En az 20 gün daha fide satışlarının devam edebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır’da 1400 polisle dev huzur operasyonu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri