Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

KSTU Rektörü Prof. Dr. Çiçek: “100 bin sağlık personeline ihtiyaç var”

Son yıllarda büyük talep gören ve mezunlarına iş fırsatı sunan alanlardan biri de sağlık. Hızla büyüyen sağlık sektöründe talep artıyor, bölümü bitirenler iş hayatına avantajlı başlıyor.

“Sağlık eğitiminin merkezi olacağız” sloganıyla ilerleyen Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi de sağlık alanındaki eğitim programı ve altyapısıyla sağlık eğitimi veren üniversiteler arasında yerini alıyor.

20 laboratuvar ile yerinde uygulama fırsatı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Güzelyurt şehrinde konumlanan üniversite, 20 ayrı laboratuvarıyla öğrencilerine eğitim sırasında yerinde uygulama fırsatı sunuyor.

Kıbrıs’ın üçüncü nesil üniversitesinde; Diş hekimliği, eczacılık, beslenme ve diyetetik, çocuk gelişimi, sağlık yönetimi, odyometri, tıbbi görüntüleme teknikleri, fizyoterapi ve rehabilitasyon gibi birçok bölüm yer alıyor.

Sağlık bölümünde kariyer planı yapan adayların yoğun ilgi gösterdiği üniversite, sektör devleriyle yaptığı işbirlikleriyle de adaylara staj avantajı sağlıyor.

Bu konuda üniversite adaylarının ve KSTU öğrencilerinin kendini en iyi şekilde yetiştirerek mezun olması halinde bu sektörde kesinlikle iş sıkıntısı yaşamayacağını vurgulayan KSTU Rektörü Prof. Dr. Müslüm Çiçek “Sadece Türkiye’de 5 yıl içinde açılacak hastanelerle birlikte, ortalama 100 bin sağlık personeline ihtiyaç var” diyor.

KKTC’de de hızla gelişen ve büyüyen sağlık sektörünü hatırlatan KSTU Rektörü, tüm adaylara seçecekleri bölümleri ve üniversiteleri en ince ayrıntısına kadar inceleme önerisinde bulunuyor.

Yeni KSTU Rektör Danışmanı Fatih Dünemez

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Rektör Danışmanlığı görevine Fatih Dünemez atandı.
Sosyal İşlerden Sorumlu Rektör Danışmanı olarak görev alan Dünemez, “toplumla iç içe üniversite” olmayı hedefleyen KSTU’da, sosyal sorumluluk projelerinin geliştirilmesinde aktif rol alacak.
Fatih Dünemez bu süreçte Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin başta Güzelyurt olmak üzere, öğrencilerin dışında halka da dokunacağını, halk için, toplum için projeler geliştireceğini vurguladı.
KSTU Rektörü Prof. Dr. Müslüm Çiçek de Rektör Danışmanı Fatih Dünemez’e görevinde başarılar diledi.

Bir önceki yazımız olan AÖL sınav sonucu açıklandı mı? 2017 MEB öğrenme sayfası başlıklı makalemizde 2017 aöl sonuçları, aöl ve AÖL sınav sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir