Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kayapınar’da ilk iftar gazi ve şehit yakınlarıyla açıldı

Diyarbakır Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, Ramazan ayının ilk gününde gazi ve şehit yakınlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen iftar yemeğine AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Ali Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ile yaklaşık 700 gazi ve şehit yakını katıldı. Yemek öncesi Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Ezan sesinin duyulmasının ardından oruçlar açıldı.

“Her zaman yanlarındayız”

Yemek sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Kılıç, gazi ve şehit yakınlarının elleri öpülesi insanlar olduklarını belirtti. Kılıç, “Elbette ki gazi ve şehit yakınları evlatlarını, can parelerini bu vatan için feda etmiş kişilerdir. Onlar elleri öpülesi insanlardır. Devletimiz her zaman onların yanındadır. Bu vesileyle onlara verdiğimiz değeri göstermek maksadıyla Ramazan’ın ilk iftarını birlikte açalım diye değerlendirdik. Davet ettik, kırmadılar, onlara teşekkür ediyorum. Tabi ki devletimiz onların her zaman yanındadır. Onların ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Diyarbakır Kayapınar Belediyesi yıllardır farklı bir şekilde yönetilen bir belediyeydi. Bunun bir de anlamı var tabi. Biz belediye olarak da gazi ve şehit yakınlarına verdiğimiz değeri göstermek amacıyla bugün bir araya geldik. Her zaman yanlarındayız” dedi.

Başkan Kılıç, daha sonra yemeğe katılan ailelerin çocuklarına oyuncak dağıttı.

Bir önceki yazımız olan Ramazan’da ilk davullar çalındı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri