Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Karadağ: “Tarihi ilçenin tüm altyapısı yenilenecek”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, tarihi Sur ilçenin turistik caddelerinden biri olan Melikahmet Caddesi’nde içme suyu şebekesi döşenmesi çalışmalarını sürdürüyor. DİSKİ Genel Müdürlüğü ve İller Bankası’nın ortak projesi olan Sur İlçesi İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Şebekesi Yapım İşi kapsamındaki çalışmalarla tarihi ilçenin tüm altyapısı yenilenecek. Çalışma kapsamında 600 milimetre çapında çelik boruların kullanıldığı 105 metre, 110 milimetre çapında boruların kullanıldığı 105 metre uzunluğunda polietilen toplam 210 metre içme suyu şebekesi döşendi.

DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, Melikahmet Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek mühendislerden bilgi aldı. Karadağ, hem bir süre işçilerle sohbet ederek çalışmalara katıldı hem de esnafla görüşerek altyapı ile ilgili şikayetlerini dinledi.

2Sur altyapısı tarihi bir dönemden geçiyor”

Karadağ, DİSKİ Genel Müdürlüğü ve İller Bankası’nın ortak projesinin hayata geçirilmesiyle tarihi bölgenin sağlıklı bir altyapıya kavuşacağını söyledi. Turistik Melikahmet Caddesi’nin tarihi bir dönemden geçtiğini ifade den Karadağ, “Altyapı çalışmalarımız bugünü değil geleceği de ele alan bir çalışma. Burada tarihi ilçenin tüm altyapısını yeniliyoruz” diye konuştu.

Karadağ, Sur İlçesi İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Şebekesi Yapım İşi’nin sözleşme bedelinin 17 milyon TL olduğunu belirterek, projenin önümüzdeki kasım ayında tamamlanacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilerden oluşan karate takımı bölge şampiyonu oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri