Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İstanbul Üniversite (AUZEF) sınav soru ve cevapları

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) vize sınavları 3 Aralık itibariyle yapıldı. Binlerce öğrencinin girdiği AUZEF vize sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? AUZEF sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek mi? İşte AUZEF sınav soru ve cevapları ile ilgili detaylar

AUZEF SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) vize sınavı soru ve cevapları açıklanmadı. Sınav soru ve cevapları açıklanır açıklanmaz yukarıda yer alan bağlantıdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz

AUZEF’te ki uzaktan öğretim bölümleri

Kamu Yönetimi
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Çocuk Gelişimi
İş Sağlığı ve Güvenliği
Acil Durum ve Afet Yönetimi
Medya ve iletişim
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Endüstri Mühendisliği

AUZEF NEDİR?

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, öğrencilerine dünyanın neresinde olursa olsunlar internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartlarında öğrenim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır. AUZEF öğrencileri, İstanbul Üniversitesinde örgün öğretimde okuyan öğrencilerin yararlandığı bütün imkânlardan faydalanabilmektedir.

AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Anadolu Üniversite Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencilerinin sınav sonuçları değerlendirilirken dört yanlış bir doğruyu götürecek. Geçmiş yıllarda AÖF sınavlarında öğrencilerin yanlış cevapları doğrularını etkilemiyordu. Yapılan değişiklik ile birlikte bu yıldan itibaren yapılan her 4 yanlış 1 doğruyu götürecek.

Bu sisteme göre AÖF öğrencilerinin soruları cevaplarken daha dikkatli olmaları hatta emin olmadıkları soruları cevaplamamaları gerekecek.Konuyla ilgili yapılan açıklamada 2016-2017 Öğretim yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun kararıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği kabul edildiği belirtildi.

AÖF tarafından yapılacak vize, final ve bütünleme sınavlarının tamamında öğrencilerin yapacağı her 4 yanlış 1 doğru cevaplarının eksilmesine neden olacak. YÖK’ün bu yıl uygulamaya konulmasını isteği bu sistem ATA AÖF (Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi) ve AUZEF (İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi) tarafından da uygulanacak. Yapılan bu değişikliğe binlerce Açıköğretim öğrencisi tepki gösterdi. 

Bir önceki yazımız olan 15 tatil ne zaman? Sömestr tatili ayın tam kaçında (2016 - 2017) başlıklı makalemizde 15 tatil, 15 tatil ayın kaçında ve 15 tatil ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri