Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Huzurevlerinde elektrik şebekesi yeraltına alındı

Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü, Huzurevleri mahallesindeki elektrik şebekesini, yaklaşık bir yıl süren çalışma ile adeta sil baştan yenileyerek, yeraltına aldı. Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müdürü Uğur Yaka, Enerji Bakanlığı ve EPDK mevzuatlarını da göz önünde bulundurarak, müşteri memnuniyetini önemli bir kriter olarak benimsediklerini söyledi. Sadece çalışma yapılan bölgede 14 bin 700 müşterilerinin bulunduğu da ifade eden Yaka, bu müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz enerji verebilmek için 9 milyon 306 bin liralık yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. İl Müdürü, bu yatırım sayesinde Huzurevleri mahallesindeki kurulu gücü de yüzde 20 oranında artırdıklarını kaydetti.

“Kapasite 28,850 MVA’ya yükseltildi”

Söz konusu yatırım kapsamında proje bölgesinde 19 adet yeni beton köşk kurularak kurulu trafo gücünün toplamda 28,850 MVA’ya yükseltildiğini belirten Yaka, “Mahalledeki 5 Kesici Ölçüm Kabini(KÖK) binasında çalışma yapıldı. Yaptığımız bu çalışmalar sırasında 19 yeni beton köşk binası kuruldu, 28,850 MVA gücünde trafo tesis edildi, 731 aydınlatma direği kurularak, 360 box panonun montajı yapıldı. Yeraltı şebekesi için 9 bin 173 metre kanal kazılarak, buraya 28.365 metre orta ve 60 bin 626 metre alçak gerilim kablosu döşendi dedi.

Yeraltı şebeke çalışması yapılırken mevcut havai şebekenin söküldüğünü ve görüntü kirliliğinin giderildiğini de kaydeden Yaka, 40 trafo bölgesinde gerçekleştirilen bu çalışmalar sırasında da 932 beton direğin yanı sıra direkler arasındaki iletkenlerin ise söküldüğünü bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Tedavi edilmeyen hemoroid ciddi sorunlara neden olabilir başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri