Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Güneydoğu TÜİK’ten yerel gazetelere destek kampanyası

Geçtiğimiz günlerde birinci olağan kongresini gerçekleştiren Güneydoğu TÜİK, ilk istişare toplantısını düzenledi. Toplantıya Başkan Hayri Yağmur’un yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Mahmut Yıldızhan, Şeyhmus Emil, İlhan Arat, Ferman Zaman, Selahattin Yağmur, Sait Bülbül katıldı. Toplantının ardından konuşan Başkan Yağmur, yerel gazetelere destek verilmesi gerektiğini belirterek, Diyarbakır’daki yerel gazetelerin sıkıntılarının giderilmesine bir nebze de olsa katkı sağlamak adına, başta tüm kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları olmak üzere, siyasetçiler ve vatandaşlara abone olmaları çağrısında bulundu. Dernek olarak 9 yerel gazeteye abonelik başlatarak ön ayak olacaklarını anlatan Yağmur, “Diyarbakır’da yerel markalara destek furyasının estiği gibi ‘Yerel gazetelerimize sahip çıkıyoruz’ sloganıyla habercilik anlayışının daha şeffaflaşması ve gazetelerimize hak edilen değerin verilmesi konusunda hassasiyetle davranılması gerekiyor” dedi.

Ramazan ayının bazı günlerinde camilerde ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak ve iftar yemekleri düzenlemek için çalışmalar yaptıklarını anlatan Yağmur, “Batıdaki güçlü sivil toplum kuruluşlarının ve işadamlarının bölge ziyaretleri yatırım konuları istihdamın önünü açma koşulları ve de kardeş STK ilanları konuları üzerinde durduk. İlimizin, bölgemizin ve de ülkemizin zor durumdan geçtiğini fikri zikri ve de etnik kökeni ne olursa olsun aynı gemide olduğumuzu geminin batması durumunda açılan oluk hızlı bir şekilde kapanabileceğini ve insanı yaşat ki devlet yaşasın sloganıyla ilimizi, bölgemizi ve ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor. Güneydoğu TÜİK derin yaptığı hizmetleri yakından takip edilmesi ve gerekenin şeffaf yatırımcı işadamlarıyla kısa zamanda söz sahibi olacak bir STK oluşumunun olduğunu herkesin görebilecek” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır’da 1 Mayıs önlemleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri