Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Futbolcu Deniz Naki’ye 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası

Mahkeme cezayı 5 yıl erteledi.

Amed Sportif Faaliyetler futbolcusu Deniz Naki, geçtiğimiz aylarda hakkında açılan örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle hakkında açılan davadan beraat etmiş, karar Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 3’üncü Ceza Dairesi tarafından bozulmuştu. Kararın bozulmasının ardından Naki bugün Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Yapılan savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme, Deniz Naki’ye örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verdi. Mahkeme daha sonra cezayı 5 yıl erteledi.

Kararın ardından adliye çıkışında bir açıklama yapan Deniz Naki’nin avukatı Haldi Soran Mızrak, mahkemenin kendilerine göre, istemeyerek bir karar verdiğini savundu. Mızrak, “Çünkü dün siyah dediğine, bugün beyaz demek zorunda bırakıldı. Bu sebeple ne yazık ki, kanunda böyle bir sıkıntının olması, 1 yıl 6 ay gibi bir ceza ile sonuçlanmış oldu. Bu karara karşı da istinaf yolu yine açık. Bu sefer de biz istinafa gidip karar itiraz edeceğiz. Bir erteleme kararı verildi, 5 yıl boyunca denetimli serbestlik kapsamında bulunacak Deniz. İstinaf kararının soncunu bekleyeceğiz. Bu sefer de mahkemenin verdiği bu kararı bozmasını umacağız, yapacak bir şey yok” dedi.

Futbolcu Deniz Naki ise, daha önce beraat ettiğini, bugün de böyle bir sonuçla buradan çıkmanın çok üzücü bir şey olduğunu söyledi. Naki, “Dediğim gibi, ben barış mesajını verdim, savaşa karşı olduğumu söylemiştim ve bundan dolayı da cezalandırıldım. Ama bunu herkesin bilmesini isterim, ben barışa aşık olan bir insanım, her zaman da bu mesajları vereceğim, bedeli ne olursa olsun ödemeye hazırım, hayırlısı” diye konuştu.

Naki’nin duruşmasını Avrupa Parlamento’sundan bir heyet ve HDP’li milletvekilleri Ziya Pir ile Feleknas Uca da katıldı.

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır’da yol çizgileri ve trafik levhaları yenileniyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir