Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Fidan dikim sezonunu minik öğrenciler açtı

Park, bahçe ve yeşil alanlardaki çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte fidan dikimi sezonunu Tahir Elçi Kent Ormanı’nda açtı. TED Koleji anaokulu ve ilkokulunda öğrenim gören 400 çocuk, eğitmenler eşliğinde servis araçlarıyla Kent Ormanı’na geldi. Minik öğrenciler, Kent Ormanı’nda doğa ile baş başa zaman geçirme, ormanı gezme ve açık havada oyun oynama şansı yakaladı.

Öğrenciler bilgilendirildi

Fidan dikiminden önce eğitmenler ve belediye yetkilileri, çocuklara, doğa, doğanın insan yaşamında önemi, insanın canlı türündeki bitkilere nasıl yaklaşması gerektiği ve fidanların nasıl dikileceği konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Çocuklar 200 fidan dikti

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, daha önceden kazıp ağaç dikimine hazır hale getirdiği alanda çocuklar gruplar şeklinde İran Çamı türünde 200 ağaç dikti. Fidan dikiminin tamamlanmasıyla ağaçlara can suyu veren çocuklar, TED Diyarbakır Koleji Hatıra Ormanı tabelası altında bu anı ölümsüzleştirerek fotoğraflar çekti.

Bir önceki yazımız olan Ergani ve Silvan ilçelerine 9 bin metre kanalizasyon döşeniyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri