Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

DÜ, Şanlıurfalı öğrencilerin hayallerindeki üniversite

Şanlıurfa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ve bir alışveriş merkezinin ev sahipliğinde yapılan “8’inci Kariyer Günleri” yapıldı. Etkinliğin açılışına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, katılımcı üniversitelerin yetkilileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı tercih dönemi öncesi tanıtım faaliyetlerine devam eden DÜ, Şanlıurfa’daki eğitim fuarına da katılarak stant açtı. 40 üniversitenin katıldığı fuarda DÜ yoğun ilgi gördü. Stantları gezen öğrencilerin çoğu, DÜ’nün hayallerindeki üniversite olduğunu söyledi. DÜ’yü yakından takip ettiklerini dile getiren öğrenciler, buranın tercihlerinde ilk sıralarda olacağın dile getirdi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın da, DÜ standını ziyaret edip, Basın ve Halkla İlişkiler biriminden Faysal Özdemir’den akademik program, sosyal ve kültürel olanaklar hakkında bilgi aldı.

Öğrencilere üniversitenin çeşitli tanıtıcı materyallerini hediye edildiği etkinlik üç gün sürecek.

Bir önceki yazımız olan ÇATOM, Çermikli kadınların umudu oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir