Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Diyarbakırlı Görme Engelli Serap’ın büyük başarısı

Okulun görme engelli sporcusu Serap Demirkapu, cirit atma branşında Türkiye Şampiyonu oldu. Diyarbakır Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdüresi Ufuk Yakut, bu yıl spora başlayan öğrencilerinin büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Yakut, Serap Demirkapu’nun inanç ve azminin herkese örnek olduğunu belirtti. Yakut, elde edilen başarının en büyük mimarının Beden Eğitimi Öğretmenleri ve eski atlet Remzi Atlı’nın olduğunu vurguladı. Yakut, “Bu kızımıza inanan ve ona destek olan beden eğitimi öğretmenimiz ve eski bir sporcu olan Remzi Atlı’ydı. Hocamız kızımızla yakından ilgilendi. Kısa sürede onu İzmir’de düzenlenen Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonasına hazırladı ve öğrencimiz Türkiye Şampiyonu oldu. Hiç kimsenin umut bağlamadığı öğrencimiz önemli bir başarıya imza attı. Hem öğrencimizi hem de beden eğitimi öğretmenimiz Remzi Atlı’yı kutluyorum. Gerçekten bizleri gururlandıran önemli bir başarıya imza atıldı” dedi.

“Spor faaliyetlerine devam”

Diyarbakır Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bütün spor branşlarına yöneldiklerini vurgulayan Yakut, “Basketbol başta olmak üzere tüm spor branşlarında faaliyetlerimiz var. Öğrencilerimize imkanlarımız el verdikçe hizmet sunuyoruz. Sporun her alanına yönelen bir okuluz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan ASDEP Diyarbakırlıların umudu oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir