Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çüngüş tarihiyle ön plana çıkacak

Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, ilçede bulunan tarihi yapılarla ilgili olarak valilik nezdinde müracaatta bulunduklarını söyledi. Yapıların yenileme çalışmaları için para gönderildiğini ifade eden Arslanca, “Cami ve kilisenin restorasyon ihalesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı düzeyinde başvurularımız var. Tarihi köprü ve tarihi manastırımızla ilgili de girişimlerimiz olacak. Bu çalışmaları yaparak, şehrin tarihi kimliğini de ön plana çıkarıp turizme de katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

“Yüzde 60’ın altına düşeceğine inanmıyorum”

16 Nisan’da yapılacak olan referandumla ilgili çalışmalarının da devam ettiğini dile getiren Arslanca, “Çüngüş halkının muhafazakarlığına sonsuz güveniyorum. Demokrat, muhafazakar bir halktır. Biz ‘Evet’e de ‘Hayır’a da saygı duyacağız. Anketçiler biraz düşük gösterse de ben bunların hiçbirine inanmıyorum. Türkiye geneli ‘Evet’in yüzde 60’ın altına düşeceğine inanmıyorum. Bu halk vesayet sisteminden çok çekti. ‘Hayır’ oyu verenlerle konuştuğumuz zaman, bizden daha fazla 82 anayasasına karşı olduklarını söylüyorlar. Her ne hikmetse bugün bakıyorum bu arkadaşlar mevcut anayasadan memnunlarmış gibi ‘Hayır’ kampanyası yapıyor. Bunları anlamakta zorlanıyorum” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Gezer, gitmediği köy bırakmadı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri