Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

ÇATOM, Çermikli kadınların umudu oldu

Çermik İlçe Kaymakamlığı bünyesindeki ÇATOM’larda kurs gören adınlar, ürettikleri ürünlerle aile bütçelerine katkı sağlıyor. Çermik ÇATOM Müdiresi Emiş Bahçeci, 8 kurs, 2 anasınıfı bulunduğunu belirterek, 8 kursa 120 kadın kursiyerin katıldığını ifade etti. Kurslarda kadınların hem meslek öğrendiğini hem de kişisel gelişim kurslarına katıldıklarını anlatan Bahçeci, “Çermik ÇATOM olarak unutulmaya yüz tutmuş kursları açmaya devam ediyoruz. Minyatür halı dokuma kursumuzu açtık. İlçemizde yoğun talep gören minyatür halılar Çermik’teki kurum yöneticilerince sipariş almaya başladı” dedi.

Bahçeci, yaptıkları çalışmalarla kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini artırmak istediklerini, bu amaçla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Evde 4 duvar arasında kalan kadınların katıldıkları çeşitli kurslarla kendilerini ifade edebilme imkanı yakaladığını anlatan Bahçeci, kadınların ürettiği ürünleri, katıldıkları çeşitli sergilerde herkesin beğenisine sunduklarını bildirdi. Bahçeci, “Kadınlarımız el emeklerinin çok güzel olduğunu biliyor, ancak bunu nasıl değerlendireceklerini bilmiyorlar. Kadınlar da güzel ürünlerini ortaya çıkardı. Kadınlar, el emeği ve göz nuru ile yaptıkları ürünleri satarak aile bütçelerine katkı sağlamaktadırlar” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Başkan Atilla Bismil’de vatandaşlarla bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri