Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Barbaros'tan Bingöl'e kardeşlik köprüsü

Antalya’nın en köklü okullarından biri olan Antalya ili Muratpaşa ilçesi Barbaros Ortaokulu ile Bingöl ili Genç ilçesi Servi Yatılı Bölge Okulu arasında 2015 yılında başlayan Kardeş Okul projesi devam ediyor. Bu kapsamda Servi YBO öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 46 kişilik grup Barbaros Ortaokuluna 21-24 Nisan 2017 tarihlerinde ikinci defa misafir oldular.

Bu proje kapsamında ilk gün Nostalji tramvayı ile başlayan tanıtım gezisi, Antalya Müzesi,Antalya Devlet Tiyatrosunda izlenen çocuk oyunu,Kaleiçi- Yat Limanı gezisi ve yat turu,akvaryum gezisi,lunapark eğlencesi ile devam etti; Antalyaspor-Trabzonspor  maçı izlenerek sona erdi.

İkinci gün Aspendos Tiyatrosu, Manavgat-Side- Manavgat Şelâlesi,Lara Kum Heykel Müzesi ve sahil gezisi yapıldı.

Pek çoğu hayatlarında ilk defa yaşadıkları bölge dışına çıkan ,Antalya’nın tarihi özelliklerini, doğal güzelliklerini,masmavi denizini görme imkânını  bulan öğrenciler çok mutlu oldular.Beklentilerinin çok üzerinde bir memnuniyetle ayrılan öğrenciler okul müdürüne ve öğretmenlere çok teşekkür ettiler.

Muratpaşa İlçe Kaymakamı Sayın Sedat Sırrı ARISOY’un ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Hasan TEVKE’nin katıldıkları törenle misafir öğrencilerimize kırtasiye ve müzik malzemeleri hediye edildi.

Okul Müdürü Recai OCAK: “ Bizler bu proje ile çalışan,hayallerine ulaşmak isteyen minicik kaplerin duygusallığı ile sonsuza kadar yıkılmayacak bir köprü,kardeşlik ,dayanışma,işbirliği köprüsü kurduk.Şehrimizin ve insanlarımızın güzelliğini göstermek istedik.Gelecekte de öğrencilerin aynı bilinçle ülkemizin her karış toprağına be kardeşlik iklimini ulaştıracaklarına inanıyoruz.”diyerek sosyal sorumluluk kapsamında kardeş okul projesine destek veren öğrenci, ve velilere,okul aile birliğine ,Müdür yardımcısı Serap ŞAHİN’e, öğretmenler Münevver DEMİROK,Fatma SÜRÜCÜ,Kâzım Öz,Özden BAŞDOĞAN,S. Nazlı GEDİKOĞLU,Güler EROL ve Özden BAŞDOĞAN’a teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan TEOG ikinci dönem sınavları değerlendirildi başlıklı makalemizde haber, haberler ve teog hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri