Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bağcılar'da 6 bin 59 genç 24 branşta eğitim alıyor

İlçede gençlerin ikinci adresi haline gelen Gençlik Merkezi’nde 15-28 yaşları arasında 6 bin 59 genç yıl boyunca eğitim alacak. 

Bağcılar’da gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde yaşam kalitesini arttırmayı, gençlere ilgi duydukları alanlar doğrultusunda yönlendirmeyi ve topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlamayı amaç edinmiş bir sosyal hizmet kurumu olan Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi yeni döneme merhaba dedi. 2017-2018 eğitim dönemi açılışı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından gerçekleştirildi.

”BAĞCILAR’DA GENÇLERİN İKİNCİ ADRESİ OLDU”

Açılış programında kursiyerlere seslenen Başkan Çağırıcı, ”Geleceğe yön verecek nesilleri bu eğitim yuvalarında yetiştiriyoruz. Kendi branşlarında uzman hocalarımız eğitimde sanatta, sporda gençlerimizi vatanına milletine bağlı birer birey olarak topluma kazandırıyor. Bağcılarlı pırıl pırıl gençlerimiz de aldıkları eğitimle Türkiye’yi her platformda en iyi şekilde temsil edecek ve büyük başarılara imza atacaklar. Artık herkesten duyuyoruz Gençlik Merkezi Bağcılar’da gençlerin ikinci adresi oldu. Bu söz bizi hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor” dedi.

”DERS STLERİ KURSA GÖRE GÜNDÜZ VEYA GECE OLARAK DEĞİŞİYOR”

Gençlik Merkezi’ne kayıt yaptırmak isteyen 15-28 arasındaki gençlerin 1 fotoğraf, nüfus cüzdanı ve kayıt formunu doldurması yeterli. Gençlik Merkezi’nde haftanın yedi günü saat 08.00 ile 21.00 arasında eğitim hizmeti veriliyor. Ders saatleri, gençlerin aldığı kurslara göre kimi zaman gündüz kimi zaman akşam olarak değişiyor.

Gençlik Merkezi’nde lise mezunu gençlere üniversite sınavına (LYS) yönelik eğitim hizmeti, KOSGEB, diksiyon, Osmanlıca ve İngilizce dil kursları da veriliyor. Bunun dışında şan, robotik atölye, psikolojik danışmanlık, tiyatro, müzik, spor, fitness başta olmak üzere 24 ayrı branşta kurs veriliyor. Bu sezon hazırlanan kurslardan 6 bin 59 genç yararlanacak.

Bir önceki yazımız olan Okul ders saatleri 25 dakikaya mı iniyor? Milli Eğitim Bakanı'ndan açıklama başlıklı makalemizde ders saatleri, ders saatleri 25 dk ve EĞİTİM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri