Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AÖL sınav giriş belgesi çıkartma sayfası! 2017 Sınav yerleri…

1 Temmuz cumartesi günü itibariyle binlerce öğrencinin gireceği AÖL sınavı giriş yerleri belli oldu mu? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Açıköğretim lisesi sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖL 3.dönem sınavı giriş belgesini aşağıdaki adımları uygulayarak çıkartabilirsiniz. 

2017 TEMMUZ AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ

Açık öğretim lisesi öğrencileri sınav giriş belgesini aol.meb.gov.tr sitesinden çıkartabilecek. Gerekli bilgileri girdikten sonra bu sayfa üzerinde giriş belgesini yazdırabilecek. MEB tarafından düzenlenen ikinci AÖL sınav giriş belgesi henüz erişme açılmadı. Resmi bir açıklama yapılmamasına karşın AÖL sınav giriş belgeleri yarın açıklanacak. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak sınav giriş yerleri sayfasına ulaşabilirsiniz

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ YAZDIRMA SAYFASI

SINAV GÜNÜ YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

* Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport)
* Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı (zorunlu değil olması önerilir),
* Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Öğrenciler, sınav sırasında cep telefonu, hesap makinesi, bilgisayar (diz üstü), kitap, ders notu, silah ve diğer öğrencileri rahatsız edecek hiçbir araç-gereç bulunduramazlar.

Dikkat: Öğrenciler, sınava girerken kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) ve Sınav Giriş Belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

AÖL SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınavlarda;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır,

Her soru 4 seçeneklidir,

Her doğru cevabın değeri 5 puandır,

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.

Bir önceki yazımız olan Çapa Bilim Koleji'nde mezuniyet heyecanı başlıklı makalemizde Çapa Eğitim Kurumları ve EĞİTİM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri