Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

2017 MEB Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları!

Ek atama sonuçları açıklandı mı? Boş kalan pozisyonlar geçtiğimiz günlerde adaylar tercihlerini online sistem üzerinden yapmıştı. Peki 07 Nisan cuma günü itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı ek sözleşmeli öğretmen sonuçları açıklanacak mı? İşte öğretmen atama sonuç ekranı ve tüm detayları.

MEB ÖĞRETMEN ATAMASI SONUÇLARI

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için gerim sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek 1347 öğretmen için başvurular geçtiğimiz günlerde başlamış, açık pozisyonlar için Türkiye genelinde 17 bin 98 kişi aday olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı, ek öğretmen atama sonuçları için net tarih belli oldu. MEB sınav takvimine göre atama sonuçları bugün açıklanacak. EK öğretmen ataması sonuçları açıklanır açıklanmaz MEB ile birilikte aynı anda haberimizin detayında yer alacak. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmenlik mülaka sonuçları şimdiden büyük bir merakla takip ediliyor. MEB’in resmi takvimine göre Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak olan mülakat sonuçlarıa itirazların değerlendirilmesinin ardından haziran ayında gerçekleşecek. Bakan Yılmaz, atanan öğretmenlerin yaz tatili boyunca oryantasyon eğitimine tabii tutulacaklarını ve eylülde göreve başlayacaklarını açıkladı. 

Bir önceki yazımız olan KSTU Rektörü Prof. Dr. Çiçek: “100 bin sağlık personeline ihtiyaç var” başlıklı makalemizde haber, haberler ve kıbrıs sağlık ve toplum bilimleri üniversitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri