Diyarbakır Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

17 Nisan Pazartesi okullar ve üniversiteler tatil mi? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıkladı

17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi, üniversieler tatil mi sorusu öğrenciler, öğretmenler ve veliler arasında merak konusu oldu. Bakan Yılmaz, 16 Nisan’da yapılancak referandumda birçok öğretmenin görev alacağını, sayımların sağlıklı olabilmesi, yapılacak itirazların sağlıklı bir şekilde neticelenebilmesi için 17 Nisan Pazartesi gününün tatil ilan edildiğini belirtti. Peki, 17 Nisan Pazartesi günü üniversiteler de tatil edilecek mi?

BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ

Sivas’ın Zara ilçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada bulunan Bakan Yılmaz, Referandum nedeniyle 17 Nisan’da okulların tatil edildiğini belirterek, 16 Nisan’da halk oylamasını yapıyoruz. 16 Nisan’da yapacağımız sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi, yapılacak itirazların sağlıklı bir şekilde neticelenebilmesi, okullarımızın düzeninin sağlanabilmesi ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakanımızın talimatı üzerine 17 Nisan’ı tatil etme kararı aldık dedi. 

ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?

Öte yandan üniversite öğrencileri tarafından merak edilen 17 Nisan’da üniversiteler tatil mi sorusuna ise henüz bir açıklama getirilmedi.

Bir önceki yazımız olan İhlas Koleji toplum ve ahlak konulu kısa film yarışması düzenliyor başlıklı makalemizde haber, haberler ve ihlas koleji hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri